Kam králíčka ubytovat?

Aby se u Vás cítil králíček dobře, je třeba mu připravit pěkné ubytování, pohodlnou klec, teplotu, světlo a případně i vlhkost a hlučnost.

Nejlepší klecí, kterou můžete králíčkovi dopřát je klasická se mřížemi, horním nebo postranním vchodem a plastovým podkladem. V kleci je důležité na vhodné místo umístit krmelec se senem, pítko a případně i malé ubytování pro králíčka, ve kterém se může schovat, pokud chce mít svůj vlastní klid na spaní a odpočinek.

Ideálními rozměry klece jsou rozměry 50 x 90 centimetrů a na výšku alespoň 45 centimetrů. Takové klece pro králíčky se dají běžně sehnat ve zverimexech a jiných specializovaných prodejnách pro zvířátka. Ideálním osvětlením klece je pak polostín, kdy na králíčka nesvítí přímé sluníčko. To králíčci rozhorně rádi nemají, ne pokud se nemohou schovat do stínu.

Ideální teplota pro králíčky se pohybuje od 15 do 22 stupňů celsia a vlhkost kolem 60%. Jde tedy o teploty a vlhkost, která je příjemná i lidem. Dá se říci, že jde o tzv. pokojovou teplotu. Králičci by kvůli svému poměrně dobře vyvinutému sluchu neměli být umisťováni do místnosti, kde je hluk nebo často zapnutá televize.

Máte nějaké další postřehy ohledně ubytování králíčků? Dejte vědět dole v diskuzi. 

comments powered by Disqus